Marka tescil

Marka tescil

There is no translation available.

Marka tescil

 

Tel: 0216 553 22 23

Tel: 0533 560 4808 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

MARKA TESCİLİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Türk Patent ve Marka Kurumu'nda, marka tescili için gerekli evraklar aşağıda belirtilmektedir.

  1. Vekaletname: Şirketimiz tarafından hazırlanan vekaletnamenin, başvuru sahibi kişi veya şirket yetkilisi tarafından imzalanması yeterlidir, noter tasdiki gerekmemektedir.
  2. Logo: Marka, kelime markası olarak tescil edilebileceği gibi, logo yani şekil ile birlikte de tescil edilebilir. Başvuruda logonun elektronik dosyasının teslim edilmesi yeterlidir.
  3. Mallar ve/veya hizmetler: Markanın üzerinde kullanılacağı malların ve/veya hizmetlerin listesi, marka sınıflarının tespitinde kullanılır.
  4. Marka sahibine ait bilgiler: Marka sahibi şirket ise, şirket ünvanı, adresi, Vergi dairesi, vergi numarası, email ve telefon bilgileri yeterlidir. Başvuru sahibi şahıs ise, ad soyad, adres, TC kimlik numarası, email ve telefon bilgileri yeterlidir.

 

MARKA TESCİL BELGESİ NE KADAR SÜREDE GELİR?

Marka başvurusunun, Türk Patent ve Marka Kurumu'nda geçirdiği süreçler aşağıda tablo olarak verilmiştir. Normal süreçte ilerleyen bir marka başvurusunda, yaklaşık 7-8 ay sonra Marka Tescil Belgesi elimizde olur.

 marka tescil basvurusu surecler

 MARKA TESCİLİNİN KORUMA SÜRESİ KAÇ YILDIR?

Türk Patent ve Marka Kurumu'nda tescil edilen bir markanın koruma süresi, başvuru tarihinden itibaren 10 yıldır. Yani başvuru tarihi 10 Eylül 2021 olan bir marka tescilinin koruma süresi 10 Eylül 2031'e kadar devam eder. Koruma süresinin bitimine 6 ay kala markanın yenilenmesi ile, marka bir 10 yıl daha koruma süresi elde eder.

MARKAMA BENZER MARKA BAŞVURULARI OLURSA BUNDAN HABERDAR OLACAK MIYIM?

Müşterilerimize ait her marka başvurusunu elektronik marka takip sistemimize dahil ediyoruz. Böylece müşterimizin markasına benzer bir marka başvurusu olursa bunu müşterimize haber veriyoruz. Bu marka takip hizmetimizi ücretsiz olarak veriyoruz.

 


Login to post comments

About Us

Meslek Patent Logo

Protech Teknoloji Danismanlik Ltd. Co, established in 2007 to provide services in the field of patent, trademark and design registrations, with its intellectual property experts, provides consultancy services to its customers, regarding the patent registrations for the inventions created in Turkey, industrial design registrations for the original designs revealed, and trademark registrations for the product names, company names while adhering to the strict, professional, fast service and reasonable price policies.